apoptoza co to znaczy

Definicja Apoptoza. Czym jest Apoptoza - znaczy zaprogramowaną śmierć komórki, planowe jej.

Dziś jest Czwartek, 8 grudnia 2022.

Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz.

Czy przydatne?

Apoptoza Definicja

Co to znaczy APOPTOZA:
Apoptoza - znaczy zaprogramowaną śmierć komórki, planowe jej samobójstwo. W czasie rozwoju każdego organizmu wielokomórkowego część komórek ginie. To jest zdarzenie naturalne w rozwoju organizmu i służy jego biznesom. Dlatego mechanizmowi w sposób aktywny i zaplanowany usuwane są z organizmu komórki zużyte, uszkodzone, zakażone, zmutowane albo zwyczajnie zbędne, na przykład występujące tylko na pewnych etapach rozwoju. Apoptoza pełni istotną rolę: umożliwia dokładną kontrolę liczby i rodzaju komórek, eliminowanie nadmiaru pewnych komórek i usuwanie komórek uszkodzonych w takim stopniu, iż ich przeżycie byłoby negatywne albo wręcz stanowiłoby zagrożenie dla organizmu. Eliminacja komórek w procesie apoptozy nie wywołuje stanów zapalnych czy uszkodzenia otaczających tkanek. Apoptozę wywoływać mogą bodźce fizjologiczne – na przykład niedobory hormonów wzrostu; występowanie cytokin a więc cząsteczek wytwarzanych poprzez układ immunologiczny, oddziaływania międzykomórkowe – na przykład przekazywanie błędnych informacji o podziałach komórkowych, uszkodzenie komórek. Apoptoza odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. W czasie dojrzewania tymocytów (limfocytów T) w grasicy, eliminowane jest 95 procent komórek, dlatego dochodzi do wyłonienia się takiej puli limfocytów T, które umieją rozpoznać obce antygeny. Zaburzenia apoptozy towarzyszą chorobom nowotworowym, degeneracyjnym, alergiom i przewlekłym zapaleniom.

Co oznacza Autorytaryzm:
Znaczenie psychologii autorytaryzm rozumiany jest jako pewna charakterystyczna postawa wobec świata i ludzi. Złożona jest na nią konwencjonalizm, a więc mocne przywiązanie do tradycji. Osoba o wysokim poziomie apoptoza.
Co oznacza Agorafobia:
Znaczenie zaburzenie lękowe charakteryzujące się intensywnym i nieustannym lękiem albo unikaniem, które występują w przynajmniej dwóch następujących przypadkach: tłumy, miejsca publiczne, samotne podróże apoptoza.
Co oznacza Androgynia:
Znaczenie greckiego andro – mężczyzna i gyne – kobieta) – w psychologii znaczy występowanie u jednej osoby cech psychicznych charakterystycznych dla kobiet, jak i mężczyzn. Termin wprowadziła do psychologii apoptoza.
Co oznacza Acting Out:
Znaczenie oznacza dosłownie: rozegranie w działaniu. Znaczy zachowania, które uzewnętrzniają konflikty przeżywane poprzez osobę. Osoba podejmuje te zachowania powodowana nieświadomą potrzebą opanowania lęku apoptoza.
Co oznacza Analiza Transakcyjna (AT):
Znaczenie transakcyjna (AT) - to koncepcja struktury osobowości opisująca także stosunki zachodzące pomiędzy ludźmi. Wedle nią każdy człowiek rozwija trzy stany „ja”: Ja-Rodzic (R), Ja-Dorosły (D), Ja-Dziecko apoptoza.

Czym jest Apoptoza znaczenie Słownik A .

  • Dodano:
  • Autor: