lateralizacja co to znaczy

Definicja Lateralizacja. Czym jest Lateralizacja - (od z łaciny lateralis – boczny) asymetria.

Dziś jest Środa, 8 luty 2023.

Imieniny obchodzą: Jan, Hieronim, Piotr.

Czy przydatne?

Lateralizacja Definicja

Co to znaczy LATERALIZACJA:
Lateralizacja - (od z łaciny lateralis – boczny) asymetria czynnościowa ciała ludzkiego; większa sprawność i przewaga jednej strony ciała nad drugą, wynikająca z różnic w budowie i funkcjach obu półkul mózgowych. Lateralizacja kształtuje się etapowo w trakcie rozwoju dziecka. Czasem bywa skrzyżowana (leworęczność występuje wraz z prawonożnością albo odwrotnie); nieustalona, gdy brak przewagi jednej ze stron ciała.

Co oznacza Linia Życia:
Znaczenie graficzna metoda badania psychologicznego. Osoba badana proszona jest o wyobrażenie sobie, iż prosta pozioma linia z wyraźnie oznaczonym początkiem i końcem ilustruje czas trwania jej życia, od lateralizacja.
Co oznacza Lęk Kastracyjny:
Znaczenie koncepcji Zygmunta Freuda to jest lęk syna przed karą ze strony ojca za kazirodcze pożądanie matki i rywalizację z nim. Wskutek tego lęku chłopiec wypiera seksualne uczucia do matki i identyfikuje lateralizacja.
Co oznacza Labirynt Wodny Morrisa:
Znaczenie Morrisa - Ten labirynt, to behawioralny schemat badania pamięci u gryzoni. To jest spory, okrągły basen wypełniony wodą. Tuż pod jej powierzchnią, w określonym, stałym miejscu ukryta jest platforma lateralizacja.

Czym jest Lateralizacja znaczenie Słownik L .

  • Dodano:
  • Autor: