onychofagia co to znaczy

Definicja Onychofagia. Czym jest Onychofagia - Onychofagia, mimo iż tak rozpowszechniona, wymyka.

Dziś jest Środa, 8 luty 2023.

Imieniny obchodzą: Jan, Hieronim, Piotr.

Czy przydatne?

Onychofagia Definicja

Co to znaczy ONYCHOFAGIA:
Onychofagia - Onychofagia, mimo iż tak rozpowszechniona, wymyka się psychologicznym i medycznym klasyfikacjom. W ramach Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 można ją zaliczyć do tak zwanych specyficznych zaburzeń zachowania i emocji rozpoczynających się zazwyczaj w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym. Onychofagia traktowana jest również regularnie jako zaburzenie nerwicowe, powiązane ze stresem i pod postacią somatyczną, a bardziej konkretnie jako zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw). Wreszcie, w ramach klasyfikacji DSM IV, obgryzanie paznokci można traktować jako zaburzenie kontroli impulsów. Do ekipy tej należą także trichotillomania, kleptomania, piromania czy patologiczny hazard. Wspólną właściwością wszystkich zaburzeń kontroli impulsów to jest doświadczanie nieodpartego impulsu, któremu towarzyszy wzrastające napięcie. Bodziec może być wstępnie uświadomiony albo nie, a osoba może starać się świadomie go powstrzymać. Kiedy osoba podda się impulsowi, ma poczucie ulgi, które może być tak intensywne, iż można je nazwać stanem przyjemnym albo wręcz euforycznym. Onychofagię, trichotillomanię, kompulsywne drapanie skóry, w okolicy dysmorfofobii, anoreksji, bulimii zaliczyć można do spektrum zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych – tak zwany OCD (Obsessive-Compulsive Disorder). Badający te zaburzenia Fred Penzel uważa, iż wszystkie one wynikają z dysfunkcji mechanizmu, który w centralnym układzie nerwowym kontroluje poziom stymulacji.

Co oznacza Odziedziczalność:
Znaczenie parametr statystyczny określający, jak spory jest udział genów w kształtowaniu na przykład osobowości w jednej populacji, czyli na przykład tylko pośród Polaków. Aktualnie oblicza się ją, stosując onychofagia.
Co oznacza Osobowość Psychopatyczna:
Znaczenie psychopatyczna - zaburzenie struktury osobowości (dziś mówi się raczej o antyspołecznych zaburzeniach osobowości). Charakteryzuje się powierzchownością uczuciową, brakiem empatii i uczuć moralnych onychofagia.
Co oznacza Obsesje (Natręctwa Myślowe):
Znaczenie Obsesje (natręctwa myślowe) - uporczywe i irracjonalne myśli, zazwyczaj niemiłe, pojawiające się mimo woli onychofagia.
Co oznacza Otępienie Semantyczne:
Znaczenie semantyczne - – odnosi się zarówno do dolegliwości Picka, afazji postępującej, jak i do pamięci semantycznej. Arnold Pick (1851–1924) zwracał uwagę na związek między postępującą afazją a zanikami onychofagia.
Co oznacza Osobowość Z Pogranicza (Zespół Borderline):
Znaczenie „pogranicza” (zespół borderline) - głębokie zaburzenie osobowości, na pograniczu psychozy i nerwicy, gdzie dominują zaburzenia poczucia własnej tożsamości, wahania nastroju, trudności wchodzenia w onychofagia.

Czym jest Onychofagia znaczenie Słownik O .

  • Dodano:
  • Autor: