parasomnia co to znaczy

Definicja Parasomnia. Czym jest Parasomnia - zaburzenie snu powiązane z wieloma typami zachowań, na.

Dziś jest Środa, 8 luty 2023.

Imieniny obchodzą: Jan, Hieronim, Piotr.

Czy przydatne?

Parasomnia Definicja

Co to znaczy PARASOMNIA:
Parasomnia - zaburzenie snu powiązane z wieloma typami zachowań, na przykład chodzenie poprzez sen, mówienie poprzez sen, zgrzytanie zębami w trakcie snu, realna ucieczka przed wyśnionym wrogiem. Geneza parasomni to niewłaściwa aktywność mózgowia w trakcie snu albo stanów pośrednich między snem i czuwaniem. Niekiedy odróżnia się parasomnie NREM ( na przykład sennowłóctwo) od parasomni REM (zachowania agresywne albo ucieczkowe).

Co oznacza Priming:
Znaczenie angielskiego: to prime – uprzedzać, przygotowywać) – a więc poprzedzanie, znaczy wpływ wcześniejszego kontaktu z impulsem na późniejsze mechanizmy przetwarzania tego bodźca (poprzedzanie percepcyjne parasomnia.
Co oznacza Placebo:
Znaczenie przeważnie nieaktywny farmakologicznie środek (zazwyczaj tabletka z cukru). Placebo nie musi jednak być substancją nieczynną farmakologicznie. Wystarczy, tak aby wywoływała ona konsekwencje inne niż parasomnia.
Co oznacza Postawa Utajona:
Znaczenie Postawa utajona - relatywnie stabilne ustosunkowanie osoby do danego obiektu (na przykład papierosów), którego nie chce albo nie może zidentyfikować parasomnia.
Co oznacza Procesy Ironiczne:
Znaczenie Mechanizmy ironiczne - a więc takie, które wywołują efekty przeciwne do zamierzonych, na przykład im bardziej staramy się nie myśleć na jakiś temat, tym częściej na ten temat myślimy parasomnia.
Co oznacza Prozopagnozja:
Znaczenie zwana jest także ślepotą twarzy. Termin wprowadził w 1947 roku niemiecki neurolog Joachim Brodamer. Znaczy on zaburzenie neurologiczne opierające na niemożności rozpoznania twarzy widzianych już osób parasomnia.

Czym jest Parasomnia znaczenie Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: