placebo co to znaczy

Definicja Placebo. Czym jest Placebo - to przeważnie nieaktywny farmakologicznie środek (zazwyczaj.

Dziś jest Poniedziałek, 27 września 2021.

Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma.

Czy przydatne?

Placebo Definicja

Co to znaczy PLACEBO:
Placebo - to przeważnie nieaktywny farmakologicznie środek (zazwyczaj tabletka z cukru). Placebo nie musi jednak być substancją nieczynną farmakologicznie. Wystarczy, tak aby wywoływała ona konsekwencje inne niż wynikałoby to z jej działania farmakologicznego (tak zwany aktywne placebo; na przykład wykorzystywanie antybiotyków w leczeniu grypy wywoływanej poprzez wirusy, a nie poprzez bakterie). Placebo to również czynny farmakologicznie środek, lecz podawany w zbyt małych dawkach, aby mógł zadziałać jego aktywny składnik (((tak zwany nieczyste placebo). Placebo to nie tylko lek. Także określone zabiegi albo procedury, w tym pozorowana operacja, stosowanie wyłączonych urządzeń, a nawet samo badanie i diagnoza, mogą być w istocie placebo. Placebo to także kawa bezkofeinowa, papieros beznikotynowy, substancja podawana pod postacią alkoholu albo narkotyku. Mianem placebo ustala się również procedury psychoterapeutyczne oparte na wykorzystaniu jedynie czynników niespecyficznych, określanych regularnie jako ((((tak zwany czynniki wspólne dla różnych terapii, do których zalicza się między innymi: relację pomiędzy klientem i terapeutą, nastawienie i cechy klienta i terapeuty, a również okoliczności stosowania terapii ( na przykład miejsce terapii). O placebo można mówić nawet wtedy, gdy żaden środek, urządzenie ani procedura nie są używane – ( na przykład funkcję placebo może pełnić osoba lekarza albo terapeuty. Skuteczność placebo zależy również od okoliczności towarzyszących ich stosowaniu, ( na przykład formy (zastrzyk, kapsułka, tabletka, pigułka, płyn), wielkości i koloru i stosunku pomiędzy personelem a pacjentem. Szczególnie ważne są wiadomości przekazywane pacjentowi – mogą one pot ęgować działanie aktywnej substancji, lecz mogą je także osłabiać, znosić, a nawet odwracać.

Co oznacza Pamięć Długotrwała:
Znaczenie Pamięć długookresowa - - trwały magazyn śladów pamięciowych o teoretycznie nieograniczonej pojemności i czasie przechowywania placebo.
Co oznacza Prawo Yerkesa-Dodsona:
Znaczenie Dodsona - Robert Yerkes i John Dodson opisali zależność pomiędzy poziomem pobudzenia organizmu a poziomem wykonania zadania (i liczbą błędów). Pierwsze prawo mówi, iż zależność ta jest krzywoliniowa placebo.
Co oznacza Psychoneuroimmunologia:
Znaczenie Psychoneuroimmunologia - edukacja interdyscyplinarna zajmująca się powiązaniami mechanizmów psychologicznych, emocji, zachowania, hormonów i funkcjonowania mózgu z odpornością i chorobą placebo.
Co oznacza Procesy Ironiczne:
Znaczenie Mechanizmy ironiczne - a więc takie, które wywołują efekty przeciwne do zamierzonych, na przykład im bardziej staramy się nie myśleć na jakiś temat, tym częściej na ten temat myślimy placebo.
Co oznacza Przedmiotowa Samoświadomość:
Znaczenie samoświadomość - - to jest zmienna, która warunkuje zgodność zachowań z normami moralnymi i postawami. Wedle teorią przedmiotowej samoświadomości, którą sformułowali Shelley Duval i Robert Wicklund placebo.

Czym jest Placebo znaczenie Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: