prawo yerkesa dodsona co to znaczy

Definicja Prawo Yerkesa-Dodsona. Czym jest Prawo Yerkesa-Dodsona - Robert Yerkes i John Dodson.

Dziś jest Poniedziałek, 25 stycznia 2021.

Imieniny obchodzą: Tatiana, Miłosz, Paweł.

Czy przydatne?

Prawo Yerkesa-Dodsona Definicja

Co to znaczy PRAWO YERKESA-DODSONA:
Prawo Yerkesa-Dodsona - Robert Yerkes i John Dodson opisali zależność pomiędzy poziomem pobudzenia organizmu a poziomem wykonania zadania (i liczbą błędów). Pierwsze prawo mówi, iż zależność ta jest krzywoliniowa, a więc iż istnieje najlepszy poziom pobudzenia, przy którym dane zadanie jest realizowane najlepiej. Drugie prawo mówi, iż im trudniejsze jest zadanie, przed którym stoimy, tym niższy jest poziom optymalnego pobudzenia.

Co oznacza Przedmiotowa Samoświadomość:
Znaczenie samoświadomość - - to jest zmienna, która warunkuje zgodność zachowań z normami moralnymi i postawami. Wedle teorią przedmiotowej samoświadomości, którą sformułowali Shelley Duval i Robert Wicklund prawo yerkesa-dodsona.
Co oznacza Projekcja:
Znaczenie łaciny proiectio – wyciągnięcie, wyrzucenie z siebie) – to w wąskim rozumieniu jeden z systemów obronnych, opierający na tym, iż swoje niemożliwe do zaakaceptowania myśli i impulsy przypisujemy prawo yerkesa-dodsona.
Co oznacza Prozopagnozja (Agnozja Twarzy):
Znaczenie Prozopagnozja (agnozja twarzy) - – niemożność rozpoznania twarzy bliskich osób albo swojej własnej. Chory nie potrafi określić na podstawie twarzy wieku rozmówcy, jego płci i emocji prawo yerkesa-dodsona.
Co oznacza Prozopagnozja:
Znaczenie Prozopagnozja - – zaburzenie neuropsychologiczne przejawiające się trudnością w rozpoznawaniu twarzy nawet dobrze znanych osób prawo yerkesa-dodsona.
Co oznacza Procesy Ironiczne:
Znaczenie Mechanizmy ironiczne - a więc takie, które wywołują efekty przeciwne do zamierzonych, na przykład im bardziej staramy się nie myśleć na jakiś temat, tym częściej na ten temat myślimy prawo yerkesa-dodsona.

Czym jest Dodsona Yerkesa Prawo znaczenie Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: