abstynencja co to znaczy

Co to znaczy Abstynencja? Czym jest zażywania substancji uzależniających (na przykład alkoholu.

Dziś jest Niedziela, 31 maja 2020.

Imieniny obchodzą: Kamila, Aniela, Petronela.

Czy przydatne?

Co to jest Abstynencja

Definicja Abstynencja - w medycynie: świadome powstrzymywanie się od:zażywania substancji uzależniających (na przykład alkoholu, narkotyków, papierosów)albo w razie uzależnienia psychicznego powstrzymywanie się od pewnych, ustalonych zachowań, które przynoszą największe utraty emocjonalne (np niskie poczucie wartości). Przykład - osoba cierpiąca na uzależnienie seksualne przestaje używać z pornografii.


Co oznacza Acedia
Znaczenie Acedia, lenistwo – (gr. akēdía, akedeía - „brak troski o własny byt i istnienie, obojętność” od kēdía - "troska") – w teologii wypalenie religijne.
Co oznacza Akatyzja
Znaczenie Akatyzja - to zespół objawów, opierający na występowaniu:- pobudzenia ruchowego - przymusu bycia w ciągłym ruchu. Osoby dotnięte akatyzją nie mogą usiedzieć.
Co oznacza Anoreksja
Znaczenie Anoreksja - Jadłowstręt psychiczny (z greckiego an - brak, pozbawienie, orexis - apetyt Anorexia nervosa) - dolegliwość cywilizacyjna polegająca na utracie.
Co oznacza Asocjacjonizm
Znaczenie Psychologia asocjacjonistyczna, atomistyczna - zapoczątkowana w XIX wieku w filozofii angielskiej.główną tezą psychologii asocjacjonistycznej to jest, iż.
Co oznacza Abulia
Znaczenie Abulia (gr. aboulia - brak woli) - symptom kliniczny pod postacią zaburzenia aktywności, opierający na chorobliwym niedostatku albo braku woli, który przejawia.