asymilacja co to znaczy

Co to znaczy Asymilacja? Czym jest ukształtowanych struktur poznawczych, mechanizm aktualny we.

Dziś jest Czwartek, 19 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Urban, Mikołaj, Piotr.

Czy przydatne?

Co to jest Asymilacja

Definicja Asymilacja to włączanie świata zewnętrznego do już ukształtowanych struktur poznawczych, mechanizm aktualny we wszystkich okresach rozwoju intelektualnego. Innymi słowami, asymilacja następuje w chwili, kiedy spotykamy się z nowym doświadczeniem podobnym do czegoś, co przeżyliśmy przedtem i możemy je po prostu dopasować do istniejących schematów. Np., dla dziecka, które potrafi już chodzić, przechadzka po śliskim chodniku będzie asymilowana do uprzednio istniejącego schematu chodzenia. mechanizm ten ma na celu doprowadzenie do równowagi psychicznej (z angielskiego: equilibrium).

Co oznacza Adrenalina:
Znaczenie walki (zwana również Epinefryną, nazwa systematyczna: 4-[1-hydroksy-2-(metyloamino)etylo]benzeno-1,2-diol, wzór sumaryczny: C9H13NO3, ATC: C 01 CA 24) – hormon i neuroprzekaźnik katecholaminowy asymilacja.
Co oznacza Abstynencja:
Znaczenie medycynie: świadome powstrzymywanie się od:zażywania substancji uzależniających (na przykład alkoholu, narkotyków, papierosów)albo w razie uzależnienia psychicznego powstrzymywanie się od pewnych asymilacja.
Co oznacza Asocjacjonizm:
Znaczenie asocjacjonistyczna, atomistyczna - zapoczątkowana w XIX wieku w filozofii angielskiej.główną tezą psychologii asocjacjonistycznej to jest, iż wszystkie złożone akty psychiczne (spostrzeganie, uczenie asymilacja.
Co oznacza Asertywność:
Znaczenie psychologii termin oznaczający posiadanie i wyrażanie własnego zdania i bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób i własnych, bez asymilacja.
Co oznacza Anoreksja:
Znaczenie Jadłowstręt psychiczny (z greckiego an - brak, pozbawienie, orexis - apetyt Anorexia nervosa) - dolegliwość cywilizacyjna polegająca na utracie wagi wywołanej poprzez osobę chorą, z symptomami asymilacja.
  • Dodano:
  • Autor: