genogram co to znaczy

Co to znaczy Genogram? Czym jest rodzinie, podobny do drzewa genealogicznego. Ilustruje związki i.

Dziś jest Czwartek, 8 grudnia 2022.

Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz.

Czy przydatne?

Co to jest Genogram

Definicja Genogram to graficzny model przekazów transgeneracyjnych w rodzinie, podobny do drzewa genealogicznego. Ilustruje związki i stosunki pomiędzy krewnymi i istotne daty z życia członków rodziny.Genogram stosuje się raczej w terapii w celu diagnozy stosunku w rodzinie i łatwego dekodowania.Genogram umożliwia poznanie dysfunkcyjnych "tradycji" rodzinnych, nieświadomie przekazywanych z pokolenia na pokolenie, takich jak trudności w związkach interpersonalnych, tendencje monogamiczne, alkoholizm. Pozwala również mniemać o wizji własnego życia badanej osoby, przekazanej poprzez rodzinę.

Co oznacza Generalizacja:
Znaczenie generalizacja bodźca w psychologii — reagowanie (bez uczenia) na podobny impuls poprzez tę samą reakcję; siłę reakcji wyznacza podobieństwo bodźców (gradient generalizacji); prócz podobieństwa genogram.
Co oznacza Gestalt:
Znaczenie postać) pierwotnie stanowiła zaproponowaną przed II wojną światową w Niemczech teorię percepcji, alternatywną do innych znanych i akceptowanych najpierw XX wieku. Z racji na własne odmienne od innych genogram.
Co oznacza Gniew:
Znaczenie emocjonalna na niepowodzenie albo wzburzenie emocjonalne, czasami z nastawieniem agresywnymGniew wyrażany jest spontanicznie: krzykiem, gestami, czasem rękoczynami lecz może także być powstrzymany genogram.
  • Dodano:
  • Autor: