hebefrenia co to znaczy

Co to znaczy Hebefrenia? Czym jest schizofrenii, który charakteryzuje się w pierwszej kolejności.

Dziś jest Czwartek, 19 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Urban, Mikołaj, Piotr.

Czy przydatne?

Co to jest Hebefrenia

Definicja Hebefrenia - Schizofrenia zdezorganizowana - to podtyp schizofrenii, który charakteryzuje się w pierwszej kolejności niespójnością, absurdalnością zachowania i nieadekwatnością reakcji emocjonalnych albo ich całkowitym brakiem; ponadto obserwuje się wzmożoną wrażliwość na bodźce wewnętrzne, przy jednoczesnym osłabieniu wrażliwości na bodźce zewnętrzne. Mogą występować halucynacje i urojenia, lecz nigdy nie tworzą one usystematyzowanej całości. Charakterystyczne dla chorych jest również zaniedbanie higieny osobistej, a niekiedy koprofagia).

Co oznacza Hiperseksualność:
Znaczenie hiperlibidemia) to ciągła, wyniszczająca i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych, przesłaniająca inne potrzeby człowieka. U kobiet nazywana nimfomanią, u mężczyzn satyriasis definicje te hebefrenia.
Co oznacza Habituacja:
Znaczenie przywykanie) jest zjawiskiem neurologicznym występującym w układzie nerwowym w razie wielokrotnego występowania tego samego bodźca. Odpowiedź układu na następne bodźce jest wówczas coraz mniejsza hebefrenia.
Co oznacza Hipochondria:
Znaczenie kolokwialna nazwa nerwicowego zaburzenia hipochondrycznego. Dominującą właściwością tego zaburzenia jest stałe przekonanie o istnieniu co najmniej jednej poważnej, postępującej dolegliwości hebefrenia.
Co oznacza Homofobia:
Znaczenie quot;homoseksualizm" i "fobia") - lęk przed zetknięciem się z osobami o orientacji homoseksualnej, wstręt, niechęć, nienawiść wobec osób o orientacji homoseksualnej albo potępianie hebefrenia.
Co oznacza Hipersomnia:
Znaczenie zaburzenie snu przejawiające się nadmierną sennością. Start hipersomnii przypada zazwyczaj na późną fazę wieku pokwitania albo inicjalną dojrzałość. Sen fundamentalny wydłuża się do kilkunastu godz hebefrenia.
  • Dodano:
  • Autor: