hiperseksualność co to znaczy

Co to znaczy Hiperseksualność? Czym jest i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych.

Dziś jest Wtorek, 17 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Sławomir, Brunon, Weronika.

Czy przydatne?

Co to jest Hiperseksualność

Definicja Hiperseksualność (hiperlibidemia) to ciągła, wyniszczająca i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych, przesłaniająca inne potrzeby człowieka. U kobiet nazywana nimfomanią, u mężczyzn satyriasis definicje te odnoszą się do wzmożonych potrzeb seksualnych.Norma potrzeb seksualnychNie można określić uniwersalnej normy częstości odbywania stosunków seksualnych ani normy potrzeb. Jednak pewne formy zachowań sprawiają problemy zarówno podmiotom, jak i ich otoczeniu, czasami prowadzą do konfliktów, w tym również do konfliktów z prawem. Mocny popęd regularnie stanowi poważną, przeszkadzającą w życiu trudność w momencie dorastania, w szczególności jeżeli zbyt młody wiek ogranicza jego zaspokojenie.Nadmierny popęd seksualny połączony z poszukiwaniem nowych partnerów i podejmowanie współżycia w każdej, nawet nie sprzyjającej temu okoliczności, bywa słowem zakłócenia kontroli impulsów. regularnie wiąże się z potrzebą przeżywania napięcia w przypadkach skrajnego ryzyka, regularnie również z uporczywym, nieraz panicznym, dążeniem do uzyskania potwierdzenia własnej sprawności. Uzyskanie satysfakcji przez zdobywanie nowych partnerów jest wówczas powiązane raczej z sukcesem uwodzenia, niż z powstaniem nowego, atrakcyjnego związku.Wyobrażenia o patologicznym charakterze sporych potrzeb seksualnych, nawet zaspokajanych w częstym współżyciu z tylko jednym partnerem, są nieraz powodem lęków i poczucia istnienia zaburzeń zdrowia. Są więc jednym z czynników, powodujących uznanie się za chorego.Zasadność rozpoznawania tej dysfunkcji seksualnej jest jednak bardzo wątpliwa.Diagnoza różnicowaHiperseksualność prawie nigdy nie jest samodzielnym, wyizolowanym symptomem - przeważnie to jest obiekt innych zaburzeń, np. nerwicowych. Zdarzenie nadmiernego pociągu płciowego (hiperseksualność) towarzyszy jako objaw pewnym zaburzeniom neurologicznym (na przykład syndromowi Klüver-Bucy'ego).Diagnoza hiperseksualności zawsze zależy od oceny indywidualnej normy seksuologicznej.

Co oznacza Hebefrenia:
Znaczenie Schizofrenia zdezorganizowana - to podtyp schizofrenii, który charakteryzuje się w pierwszej kolejności niespójnością, absurdalnością zachowania i nieadekwatnością reakcji emocjonalnych albo ich hiperseksualność.
Co oznacza Homofobia:
Znaczenie quot;homoseksualizm" i "fobia") - lęk przed zetknięciem się z osobami o orientacji homoseksualnej, wstręt, niechęć, nienawiść wobec osób o orientacji homoseksualnej albo potępianie hiperseksualność.
Co oznacza Hipnoza:
Znaczenie psychiczny, pośredni pomiędzy snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Termin hipnoza pochodzi od greckiego słowa hipnos, a więc sen.Hipnoza, jednakże niekiedy bardzo hiperseksualność.
Co oznacza Hipochondria:
Znaczenie kolokwialna nazwa nerwicowego zaburzenia hipochondrycznego. Dominującą właściwością tego zaburzenia jest stałe przekonanie o istnieniu co najmniej jednej poważnej, postępującej dolegliwości hiperseksualność.
Co oznacza Habituacja:
Znaczenie przywykanie) jest zjawiskiem neurologicznym występującym w układzie nerwowym w razie wielokrotnego występowania tego samego bodźca. Odpowiedź układu na następne bodźce jest wówczas coraz mniejsza hiperseksualność.
  • Dodano:
  • Autor: