hipersomnia co to znaczy

Co to znaczy Hipersomnia? Czym jest sennością. Start hipersomnii przypada zazwyczaj na późną fazę.

Dziś jest Niedziela, 7 marca 2021.

Imieniny obchodzą: Felicyta, Paweł, Tomasz.

Czy przydatne?

Co to jest Hipersomnia

Definicja Hipersomnia - zaburzenie snu przejawiające się nadmierną sennością. Start hipersomnii przypada zazwyczaj na późną fazę wieku pokwitania albo inicjalną dojrzałość. Sen fundamentalny wydłuża się do kilkunastu godz. na dobę, jednak, podobnie jak drzemki pośrodku dnia, nie usuwa poczucia zmęczenia. Z nadmierną sennością współwystępują niekiedy zaburzenia świadomości towarzyszące przebudzeniu. W przeciwieństwie od narkolepsji senność w hipersomnii jest możliwa do przezwyciężenia.powody- przesypianie problemów (depresja),- zaburzenia gospodarki cukru,- anemia,- zaburzenia regulacji hormonalnej - szczególnie u kobiet,- bezdech senny - to częściej u chrapiących mężczyzn z nadwagą,- zmęczenie,- niedociśnienie.jeżeli nadmierna senność nie jest wywołana wyżej wymienionymi powodami to można przyjmować leki poprawiające aktywność w dzień (Acespargin, Enerbol, Bimanol).

Co oznacza Hiperseksualność:
Znaczenie hiperlibidemia) to ciągła, wyniszczająca i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych, przesłaniająca inne potrzeby człowieka. U kobiet nazywana nimfomanią, u mężczyzn satyriasis definicje te hipersomnia.
Co oznacza Hebefrenia:
Znaczenie Schizofrenia zdezorganizowana - to podtyp schizofrenii, który charakteryzuje się w pierwszej kolejności niespójnością, absurdalnością zachowania i nieadekwatnością reakcji emocjonalnych albo ich hipersomnia.
Co oznacza Hipochondria:
Znaczenie kolokwialna nazwa nerwicowego zaburzenia hipochondrycznego. Dominującą właściwością tego zaburzenia jest stałe przekonanie o istnieniu co najmniej jednej poważnej, postępującej dolegliwości hipersomnia.
Co oznacza Habituacja:
Znaczenie przywykanie) jest zjawiskiem neurologicznym występującym w układzie nerwowym w razie wielokrotnego występowania tego samego bodźca. Odpowiedź układu na następne bodźce jest wówczas coraz mniejsza hipersomnia.
Co oznacza Hipnoza:
Znaczenie psychiczny, pośredni pomiędzy snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Termin hipnoza pochodzi od greckiego słowa hipnos, a więc sen.Hipnoza, jednakże niekiedy bardzo hipersomnia.
  • Dodano:
  • Autor: