hipochondria co to znaczy

Co to znaczy Hipochondria? Czym jest hipochondrycznego. Dominującą właściwością tego zaburzenia.

Dziś jest Czwartek, 19 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Urban, Mikołaj, Piotr.

Czy przydatne?

Co to jest Hipochondria

Definicja Hipochondria to kolokwialna nazwa nerwicowego zaburzenia hipochondrycznego. Dominującą właściwością tego zaburzenia jest stałe przekonanie o istnieniu co najmniej jednej poważnej, postępującej dolegliwości somatycznej.Osoba cierpiąca na hipochondrię ujawnia uporczywe skargi somatyczne albo stale skupia uwagę na ich fizycznej naturze. Normalne czy banalne doznania albo przejawy są regularnie interpretowane jako nienormalne i świadczące o chorobie, a uwaga skupiona jest zazwyczaj na jednym czy dwóch narządach lub układach ciała. regularnie występuje wyraźna depresja albo lęk.powodem powstawania zaburzenia jest egocentryczna albo narcystyczna orientacja.

Co oznacza Hipersomnia:
Znaczenie zaburzenie snu przejawiające się nadmierną sennością. Start hipersomnii przypada zazwyczaj na późną fazę wieku pokwitania albo inicjalną dojrzałość. Sen fundamentalny wydłuża się do kilkunastu godz hipochondria.
Co oznacza Habituacja:
Znaczenie przywykanie) jest zjawiskiem neurologicznym występującym w układzie nerwowym w razie wielokrotnego występowania tego samego bodźca. Odpowiedź układu na następne bodźce jest wówczas coraz mniejsza hipochondria.
Co oznacza Hiperseksualność:
Znaczenie hiperlibidemia) to ciągła, wyniszczająca i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych, przesłaniająca inne potrzeby człowieka. U kobiet nazywana nimfomanią, u mężczyzn satyriasis definicje te hipochondria.
Co oznacza Hebefrenia:
Znaczenie Schizofrenia zdezorganizowana - to podtyp schizofrenii, który charakteryzuje się w pierwszej kolejności niespójnością, absurdalnością zachowania i nieadekwatnością reakcji emocjonalnych albo ich hipochondria.
Co oznacza Hipnoza:
Znaczenie psychiczny, pośredni pomiędzy snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Termin hipnoza pochodzi od greckiego słowa hipnos, a więc sen.Hipnoza, jednakże niekiedy bardzo hipochondria.
  • Dodano:
  • Autor: