lobotomia co to znaczy

Co to znaczy Lobotomia? Czym jest popularnie lobotomią albo lobotomią czołową — „zabieg”.

Dziś jest Czwartek, 29 luty 2024.

Imieniny obchodzą: Lutosław, Teofil, Roman.

Czy przydatne?

Co to jest Lobotomia

Definicja Lobotomia przedczołowa, odmiennie leukotomia, zwana popularnie lobotomią albo lobotomią czołową — „zabieg” neurochirurgiczny opierający na przecięciu włókien nerwowych łączących czołowe płaty mózgowe ze strukturami międzymózgowia (przeważnie podwzgórzem albo wzgórzem), aktualnie bardzo rzadko służący (przewarzająca część naukowców z całego świata uznaje to za okrutne okaleczanie).Dawniej jedna z metod „leczenia” chorych na schizofrenię albo inne poważne zaburzenia psychiczne. Celem była zredukowanie mechanizmów emocjonalnych, które zazwyczaj towarzyszą mechanizmom poznawczym — myślom i wspomnieniom (czyli i myślom natrętnym albo halucynacjom). Jednym z poważniejszych skutków ubocznych lobotomii przedczołowej jest strata poprzez pacjenta poczucia „ciągłości własnego ja”, świadomości, iż jest tą samą osoba, którą był wczoraj i będzie jutro.gdyż lobotomia nie zawsze okazuje się efektywna, jest nieodwracalna i prawie zawsze skutkuje negatywne zmiany w psychice i zachowaniu pacjenta, w wielu państwach — pomiędzy innymi w Polsce — aktualnie w ogóle się jej nie stosuje.wybrane państwa (na przykład Królestwo Norwegii) wypłacają odszkodowania za ten rodzaj pseudomedycznych tortur.W roku 1949 Egas Moniz dostał nagrodę Nobla za badania nad "leczniczymi" efektami lobotomii. Pomimo złożenia protestów, między innymi poprzez jedną z ofiar lobotomii, Christine Johnson, Komitet Noblowski odmówił odebrania Monizowi tytułu laureata Nagrody.

Co oznacza Nienawiść:
Znaczenie mocne uczucie niechęci wobec kogoś albo czegoś, połączone z pragnieniem aby przedmiot nienawiści spotkało coś złego.Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości i opisywana jako męczące uczucie lobotomia co znaczy.
Co oznacza Katapleksja:
Znaczenie rzadka i jak dotąd nieuleczalna dolegliwość mózgu, objawiająca się stratą napięcia mięśniowego, która stanowi kluczowy symptom narkolepsji. Osoby chore w chwilach dużej aktywności motorycznej doznają lobotomia krzyżówka.
Co oznacza Charakter:
Znaczenie piętno, właściwość, wizerunek albo cecha. Zespół cech wyróżniających dany element, zdarzenie, osobę od innych tego samego rodzaju, na przykład z racji na wygląd, postać, działanie czy zachowanie.W lobotomia co to jest.
Co oznacza Mikroekspresja:
Znaczenie mikroekspresje). Zdarzenie odkryte i opisane poprzez Paula Ekmana przy okazji badania wyrazów mimicznych. To jest bardzo krótko trwająca (zazwyczaj poniżej jednej sekundy) pełna ekspresja mimiczna lobotomia słownik.
Co oznacza Generalizacja:
Znaczenie generalizacja bodźca w psychologii — reagowanie (bez uczenia) na podobny impuls poprzez tę samą reakcję; siłę reakcji wyznacza podobieństwo bodźców (gradient generalizacji); prócz podobieństwa lobotomia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: