nienawiść co to znaczy

Co to znaczy Nienawiść? Czym jest czegoś, połączone z pragnieniem aby przedmiot nienawiści spotkało.

Dziś jest Poniedziałek, 29 maja 2023.

Imieniny obchodzą: Teodozja, Magdalena, Maria.

Czy przydatne?

Co to jest Nienawiść

Definicja Nienawiść to bardzo mocne uczucie niechęci wobec kogoś albo czegoś, połączone z pragnieniem aby przedmiot nienawiści spotkało coś złego.Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości i opisywana jako męczące uczucie, następujące wskutek bólu związanego z uczuciem zranienia i oszukania. Regularnie powstaje z krzywdy zadanej poprzez innego człowieka.Nienawiść przybiera czasem postać obsesyjną: chęć zemsty jest tak silna, że osoba nią zawładnięta nie jest w stanie przestać o niej myśleć; wówczas nienawiść jest kluczowym motywem jej działań i bardzo mocnym impulsem wpływającym na percepcję rzeczywistości.

Co oznacza Neuropsychologia:
Znaczenie tematyka teoretyczna i praktyczna zajmująca się badaniem i opisywaniem związków zachodzących pomiędzy tkanką nerwową a funkcjami poznawczymi, raczej z perspektywy klinicznej, analizując skutki nienawiść.
Co oznacza Nastrój:
Znaczenie utrzymujące się poprzez dłuższy moment zabarwienie emocjonalne wszystkich przeżyć, zarówno doświadczane subiektywnie i relacjonowane, jak także możliwe do obserwacji poprzez otoczenie.- Nastrój nienawiść.
Co oznacza Narcyzm:
Znaczenie współczesnej psychiatrii narcyzm uznaje się za zaburzenie osobowości (DSM IV), jednakże w ICD-10 nie jest zaznaczony jako odrębna jednostka nozologiczna. Psychoanaliza podchodzi do tego zagadnienia nienawiść.
Co oznacza Nawyk:
Znaczenie terminologii psychologii zautomatyzowana czynność (sposób zachowania, reagowania), którą nabywa się wskutek ćwiczenia (raczej poprzez powtarzanie).W socjologii nawyk znaczy rutynowe, pozbawione nienawiść.
  • Dodano:
  • Autor: