regresja co to znaczy

Co to znaczy Regresja? Czym jest charakterystycznego dla wcześniejszego okresu rozwojowego. Powrót.

Dziś jest Czwartek, 6 sierpnia 2020.

Imieniny obchodzą: Stefan, Jakub, Sława.

Czy przydatne?

Co to jest Regresja

Definicja Regresja - w psychologii powrót do zachowania charakterystycznego dla wcześniejszego okresu rozwojowego. Powrót ten może także objawiać się na płaszczyźnie emocjonalnej (odczuwanie siebie jako dziecka, przypominanie sobie uczuć podobnych do tych odczuwanych jako dziecko, i tym podobne).Regresja zachodzi raczej pod wpływem stresu, może mieć również miejsce na polecenie hipnotyzera w trakcie hipnozy (tak zwany regresja hipnotyczna), lub autohipnozy (na przykład robota z linią czasu w NLP).Regresja pod wpływem stresu jest jednym z psychologicznych systemów obronnych. w trakcie regresji człowiek czasem przypomina sobie fakty od dawna zapomniane. Bywa jednak i tak, iż fakty zasłyszane (((na przykład treść książek), albo całkowicie zmyślone objawiają mu się jako autentyczne.Mianem regresji własną technikę określają zwolennicy regresingu niehipnotycznego.


Co oznacza Rozszczepienie
Znaczenie Rozszczepienie (spliting) to jeden z systemów obronnych, opierający na podzieleniu zewnętrznych obiektów na całkiem dobre i całkiem złe. Osoba pozostająca w.
Co oznacza Represja
Znaczenie Represja (od z łaciny reprimere, odpierać, odpychać, tłumić) lub wyparcie to jeden z systemów obronnych znanych w psychologii.to jest usuwanie ze świadomości.
Co oznacza Racjonalizacja
Znaczenie Racjonalizacja (od z łaciny ratio, rozum) - w psychologii jeden z systemów obronnych - z pozoru racjonalne uzasadnianie po fakcie swoich decyzji i postaw.
Co oznacza Reaktancja
Znaczenie Reaktancja - teoria reaktancji (oporu psychicznego) stworzona została poprzez Jacka Brehma w 1966r. Reaktancja psychologiczna to jest dążenie do przywracania.