regresja co to znaczy

Co to znaczy Regresja? Czym jest charakterystycznego dla wcześniejszego okresu rozwojowego. Powrót.

Dziś jest Wtorek, 17 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Sławomir, Brunon, Weronika.

Czy przydatne?

Co to jest Regresja

Definicja Regresja - w psychologii powrót do zachowania charakterystycznego dla wcześniejszego okresu rozwojowego. Powrót ten może także objawiać się na płaszczyźnie emocjonalnej (odczuwanie siebie jako dziecka, przypominanie sobie uczuć podobnych do tych odczuwanych jako dziecko, i tym podobne).Regresja zachodzi raczej pod wpływem stresu, może mieć również miejsce na polecenie hipnotyzera w trakcie hipnozy (tak zwany regresja hipnotyczna), lub autohipnozy (na przykład robota z linią czasu w NLP).Regresja pod wpływem stresu jest jednym z psychologicznych systemów obronnych. w trakcie regresji człowiek czasem przypomina sobie fakty od dawna zapomniane. Bywa jednak i tak, iż fakty zasłyszane (((na przykład treść książek), albo całkowicie zmyślone objawiają mu się jako autentyczne.Mianem regresji własną technikę określają zwolennicy regresingu niehipnotycznego.

Co oznacza Racjonalizacja:
Znaczenie z łaciny ratio, rozum) - w psychologii jeden z systemów obronnych - z pozoru racjonalne uzasadnianie po fakcie swoich decyzji i postaw, kiedy prawdziwe motywy pozostają ukryte, regularnie również regresja.
Co oznacza Rozszczepienie:
Znaczenie spliting) to jeden z systemów obronnych, opierający na podzieleniu zewnętrznych obiektów na całkiem dobre i całkiem złe. Osoba pozostająca w kontakcie z osobą stosującą rozszczepienie może nagle regresja.
Co oznacza Represja:
Znaczenie łaciny reprimere, odpierać, odpychać, tłumić) lub wyparcie to jeden z systemów obronnych znanych w psychologii.to jest usuwanie ze świadomości myśli, uczuć, wspomnień i pragnień, które przywołują regresja.
Co oznacza Reaktancja:
Znaczenie reaktancji (oporu psychicznego) stworzona została poprzez Jacka Brehma w 1966r. Reaktancja psychologiczna to jest dążenie do przywracania wolności wyboru, zagrożonej poprzez kogoś, kto próbuje nam regresja.
  • Dodano:
  • Autor: