rozszczepienie co to znaczy

Co to znaczy Rozszczepienie? Czym jest opierający na podzieleniu zewnętrznych obiektów na całkiem.

Dziś jest Niedziela, 9 maja 2021.

Imieniny obchodzą: Karolina, Grzegorz, Katarzyna.

Czy przydatne?

Co to jest Rozszczepienie

Definicja Rozszczepienie (spliting) to jeden z systemów obronnych, opierający na podzieleniu zewnętrznych obiektów na całkiem dobre i całkiem złe. Osoba pozostająca w kontakcie z osobą stosującą rozszczepienie może nagle zostać zaklasyfikowana do jednej z kategorii i deprecjonowana albo idealizowana. Podobnie oscyluje obraz samego siebie, obraz świata, moralność itp.

Co oznacza Reaktancja:
Znaczenie reaktancji (oporu psychicznego) stworzona została poprzez Jacka Brehma w 1966r. Reaktancja psychologiczna to jest dążenie do przywracania wolności wyboru, zagrożonej poprzez kogoś, kto próbuje nam rozszczepienie.
Co oznacza Represja:
Znaczenie łaciny reprimere, odpierać, odpychać, tłumić) lub wyparcie to jeden z systemów obronnych znanych w psychologii.to jest usuwanie ze świadomości myśli, uczuć, wspomnień i pragnień, które przywołują rozszczepienie.
Co oznacza Regresja:
Znaczenie psychologii powrót do zachowania charakterystycznego dla wcześniejszego okresu rozwojowego. Powrót ten może także objawiać się na płaszczyźnie emocjonalnej (odczuwanie siebie jako dziecka rozszczepienie.
Co oznacza Racjonalizacja:
Znaczenie z łaciny ratio, rozum) - w psychologii jeden z systemów obronnych - z pozoru racjonalne uzasadnianie po fakcie swoich decyzji i postaw, kiedy prawdziwe motywy pozostają ukryte, regularnie również rozszczepienie.
  • Dodano:
  • Autor: