co to znaczy

Co to znaczy TAT? Czym jest testów projekcyjnych stworzony poprzez Henry'ego Murraya. W wersji.

Dziś jest Wtorek, 17 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Sławomir, Brunon, Weronika.

Czy przydatne?

Co to jest TAT

Definicja TAT (Thematic Apperception Test). Jeden z bardziej znanych testów projekcyjnych stworzony poprzez Henry'ego Murraya. W wersji podstawowej złożona jest z trzech serii po 10 obrazków. Na obrazkach przedstawione są sceny z życia społecznego, badany ma opisać sytuację przedstwioną na obrazku, powiedizeć co czują osoby na nim przedstawnione, jak skończy się dana historia etc.Badacz stara się zrozumieć w ten sposób osobowość autora historii (z kim identyfikuje się, jak spostrzega innych ludzi, jak ocenia motywy działania i tak dalej), analizuje język osoby badanej i fantazje, które wzbudzają poszczególne obrazki. W ten sposób docieka jakie są wartości, postawy, marzenia, cele, cechy osobowości, systemy obronne badanego.Istnieje odmiana testu przeznaczona dla dzieci, na której przedstawione są sytuacje rodzinne albo zwierzęta (CAT).

Co oznacza Trauma:
Znaczenie psychiczny - ostry, nagły uraz (szok), który może wywołać zaburzenia somatyczne i psychiczne.regularnie w konsekwencji intensywnej emocji albo urazu czaszkowego, wywołanego wypadkiem albo jednorazową tat.
Co oznacza Tanatos:
Znaczenie śmierci, destrudo - wg psychoanalizy Freuda jeden z dwóch (w okolicy libida) popędów sterujących naszymi emocjami nazwany popędem śmierci, destrukcji. Osoba z nasilonym popędem śmierci skłonna jest tat.
Co oznacza Tożsamość:
Znaczenie wizja własnej osoby, jaką człowiek ma: właściwości wyglądu, psychiki i zachowanie się z punktu widzenia ich odrębności i niepowtarzalności u innych ludzi.W psychologii, od czasów pojawienia się tat.
Co oznacza Trans:
Znaczenie charakteryzujący się zawężoną świadomością i pomniejszoną wrażliwością na bodźce. Osoby pogrążone w transie mogą wykonywać określone czynności automatycznie, w sposób niekontrolowany poprzez tat.
Co oznacza Tik:
Znaczenie stereotypowy, mimowolny ruch określonej części ciała (na przykład mruganie powieką, marszczenie czoła, zaciskanie pięści). Powstaje przeważnie na tle psychicznym, zazwyczaj u dzieci. Może przejść w tat.
  • Dodano:
  • Autor: