trans co to znaczy

Co to znaczy Trans? Czym jest świadomością i pomniejszoną wrażliwością na bodźce. Osoby pogrążone w.

Dziś jest Czwartek, 23 marca 2023.

Imieniny obchodzą: Feliks, Pelagia, Zbysław.

Czy przydatne?

Co to jest Trans

Definicja Trans - stan umysłu charakteryzujący się zawężoną świadomością i pomniejszoną wrażliwością na bodźce. Osoby pogrążone w transie mogą wykonywać określone czynności automatycznie, w sposób niekontrolowany poprzez świadomość.Stany transowe wywoływano w trakcie ceremonii i rytuałów. Czynnikiem wprowadzającym w trans były rytmicznie powtarzane dźwięki, na przykład: uderzanie w bęben. W trans zapadały osoby po zażyciu silnego narkotyku, najczęściej halucynogenu. Z perspektywy pierwotnej medycyny trans był narzędziem znieczulającym. Uważane jest jakoby stany transu były pomocne w "budzeniu" zjawisk paranormalnych, na przykład:: jasnowidzenia. W badaniach nad stanami transu służący jest elektroencefalograf. w trakcie zapadania w trans osoby mogą wykonywać czynności których nigdy przedtem nie wykonaliby np: Pirokineza. Ludzie zapadają w trans i się z niego nie budzą do poki nie uderzą się w głowę. Wystarczy lekkie puknięcie w głowę a człowiek odzyska świadomiość i nic nie pamięta co robił lecz za to czuje chwilowy, silny bol głowy.

Co oznacza Tik:
Znaczenie stereotypowy, mimowolny ruch określonej części ciała (na przykład mruganie powieką, marszczenie czoła, zaciskanie pięści). Powstaje przeważnie na tle psychicznym, zazwyczaj u dzieci. Może przejść w trans.
Co oznacza Tożsamość:
Znaczenie wizja własnej osoby, jaką człowiek ma: właściwości wyglądu, psychiki i zachowanie się z punktu widzenia ich odrębności i niepowtarzalności u innych ludzi.W psychologii, od czasów pojawienia się trans.
Co oznacza Trauma:
Znaczenie psychiczny - ostry, nagły uraz (szok), który może wywołać zaburzenia somatyczne i psychiczne.regularnie w konsekwencji intensywnej emocji albo urazu czaszkowego, wywołanego wypadkiem albo jednorazową trans.
Co oznacza Tanatos:
Znaczenie śmierci, destrudo - wg psychoanalizy Freuda jeden z dwóch (w okolicy libida) popędów sterujących naszymi emocjami nazwany popędem śmierci, destrukcji. Osoba z nasilonym popędem śmierci skłonna jest trans.
Co oznacza TAT:
Znaczenie Apperception Test). Jeden z bardziej znanych testów projekcyjnych stworzony poprzez Henry'ego Murraya. W wersji podstawowej złożona jest z trzech serii po 10 obrazków. Na obrazkach przedstawione trans.
  • Dodano:
  • Autor: