co to znaczy

Definicja Gie, Ge, Kie, Ke. pisownia. Jak jest poprawnie Gie, Ge, Kie, Ke.? W wyrazach rodzimych, a.

Dziś jest Niedziela, 3 lipca 2022.

Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz.

Czy przydatne?

Definicja Gie, Ge, Kie, Ke.

Co to jest GIE, GE, KIE, KE.: W wyrazach rodzimych, a także w zapożyczonych, ale od dawna już przyswojonych, piszemy połączenia literowe gie, kie, np. angielski, magiel, giełda parkiet, pakiet, kierat. W wyrazach zapożyczonych niedawno, i w związku z tym ciągle wyraźnie odczuwanych jako obce, obowiązuje zgodna z wymową ogólnopolską pisownia ge, ke, np. wegetarianin, gepard, legenda haker, supermarket, kelner. Piszemy ke również w terminach naukowych, np. keloid, kelwin, kenozoik

Czym jest Gie, Ge, Kie, Ke. znaczenie w Poprawnia pisownia G .

Co oznacza Gorący:
Znaczenie forma mos. gorący, st. wyż. gorętszy (możliwe też bardziej gorący). BŁĘDY: !gorątszy, !gorąciejszy, !goręciejszy gie, ge, kie, ke..
Co oznacza Gama:
Znaczenie Vasco da Gama gie, ge, kie, ke..
Co oznacza Gram:
Znaczenie D. grama lm D. gramów. BŁˇD: !pięćset gram czegoś, DOBRZE: pięćset gramów czegoś gie, ge, kie, ke..
Co oznacza Gdyby:
Znaczenie to spójnik wprowadzający wypowiedzenia podrzędne, które zawsze oddzielamy przecinkiem od nadrzędnych, np. Chętnie bym wyjechał, gdybym miał okazję. PRZECINEk gie, ge, kie, ke..
Co oznacza Geograf:
Znaczenie zakresie geografii, lm M. geografowie. UWAGI: Wyrazu tego możemy też używać w odniesieniu do kobiet, może on wówczas być nieodmienny lub odmieniać się jak wyraz rodzaju męskiego (przy czym mianownik gie, ge, kie, ke..
  • Dodano:
  • Autor: