odzwierciedlanie co to znaczy

Co to znaczy Odzwierciedlanie? Czym jest na przedstawianiu pacjentowi treści którą wnosi. Terapeuta.

Dziś jest Czwartek, 23 marca 2023.

Imieniny obchodzą: Feliks, Pelagia, Zbysław.

Czy przydatne?

Co to jest Odzwierciedlanie

Definicja Odzwierciedlanie - metoda psychoterapeutyczna, która bazuje na przedstawianiu pacjentowi treści którą wnosi. Terapeuta odzwierciedla słowa i zachowanie pacjenta. Na przykład "Widzę, iż jesteś zdenerwowany", "Jak to mówisz, masz łzy w oczach", "Powiedziałaś, iż nie lubisz matki twojego męża".Odzwierciedlenie daje pacjentowi poczucie, iż jest słuchany i rozumiany poprzez terapeutę. Odzwierciedlenie służy do nawiązania dobrej stosunku i kontaktu terapeutycznego.

Co oznacza Obsesja:
Znaczenie zaburzeń lękowych, wyrażający się występowaniem irracjonalnych myśli i impulsów, którym towarzyszy przekonanie o ich niedorzeczności i chęć uwolnienia się od nich.Myśli natrętne to idee, wyobrażenia odzwierciedlanie.
Co oznacza Optymizm:
Znaczenie przeciwnieństwem pesymizmu. Podkreśla relacja do życia gdzie świat postrzegamy w pierwszej kolejności jako pozytywne miejsce, jako coś dobrego. Optymiści generalnie postrzegają ludzi i zdarzenia jako odzwierciedlanie.
Co oznacza Odwarunkowanie:
Znaczenie Wygaszanie reakcji - mechanizm odwrotny do warunkowania. Bazuje na powtarzaniu treningu bez wzmocnień aż do zaniknięcia reakcji.Na odporność reakcji warunkowej na wygaszanie, wpływają następujące odzwierciedlanie.
Co oznacza Osobowość:
Znaczenie wewnętrzny mechanizm regulacji pozwalający na adaptację i wewnętrzną integrację myśli, uczuć i zachowania w określonym środowisku w wymiarze czasowym (poczucie stabilności).Osobowość jest również odzwierciedlanie.
  • Dodano:
  • Autor: