labirynt wodny morra co to znaczy

Definicja Labirynt wodny Morrisa. Czym jest Labirynt wodny Morrisa - Ten labirynt, to behawioralny.

Dziś jest Sobota, 24 luty 2024.

Imieniny obchodzą: Modest, Bogusz, Maciej.

Czy przydatne?

Labirynt wodny Morrisa Definicja

Co to znaczy LABIRYNT WODNY MORRISA:
Labirynt wodny Morrisa - Ten labirynt, to behawioralny schemat badania pamięci u gryzoni. To jest spory, okrągły basen wypełniony wodą. Tuż pod jej powierzchnią, w określonym, stałym miejscu ukryta jest platforma. Gdy mysz albo szczur zostaną umieszczone w wodzie, zaczynają aktywnie pływać, szukając wyjścia z nieprzyjemnej sytuacji. Jeżeli trafią na platformę, wdrapują się na nią. Z próby na próbę uczą się, iż platforma jest miejscem ucieczki, a również uczą się, gdzie się ona znajduje. Kierują się przy tym kształtem pomieszczenia i znajdującymi się w nim przedmiotami, tworząc mapę przestrzenną całego pokoju. Z próby na próbę zwierzęta odnajdują platformę szybciej, a pamięć o jej położeniu utrzymuje się poprzez sporo dni. Test pamięci bazuje na wyjęciu platformy. „Pamiętająca” mysz rozpoczyna wtedy pływać w tym miejscu basenu, gdzie znajdowała się platforma, co można zmierzyć. Do właściwego wykonania tego zadania konieczna jest obecność nienaruszonej formacji hipokampa.

Co oznacza Linia Życia:
Znaczenie graficzna metoda badania psychologicznego. Osoba badana proszona jest o wyobrażenie sobie, iż prosta pozioma linia z wyraźnie oznaczonym początkiem i końcem ilustruje czas trwania jej życia, od labirynt wodny morrisa co znaczy.
Co oznacza Lateralizacja:
Znaczenie z łaciny lateralis – boczny) asymetria czynnościowa ciała ludzkiego; większa sprawność i przewaga jednej strony ciała nad drugą, wynikająca z różnic w budowie i funkcjach obu półkul mózgowych labirynt wodny morrisa krzyżówka.
Co oznacza Lęk Kastracyjny:
Znaczenie koncepcji Zygmunta Freuda to jest lęk syna przed karą ze strony ojca za kazirodcze pożądanie matki i rywalizację z nim. Wskutek tego lęku chłopiec wypiera seksualne uczucia do matki i identyfikuje labirynt wodny morrisa co to jest.

Czym jest Morrisa Wodny Labirynt znaczenie Słownik L .

  • Dodano:
  • Autor: