astma co to znaczy

Definicja Astma. Czym jest Astma - Nazwa dolegliwości wywodzi się od greckiego słowa asthma.

Dziś jest Niedziela, 7 marca 2021.

Imieniny obchodzą: Felicyta, Paweł, Tomasz.

Czy przydatne?

Astma Definicja

Co to znaczy ASTMA:
Astma - Nazwa dolegliwości wywodzi się od greckiego słowa asthma, oznaczającego duszność, chwytanie z trudem powietrza. Dolegliwość znana jest już od czasów Hipokratesa i Galena. Astma jest stanem zapalnym, gdzie w wyniku nadreaktywności oskrzeli, zwężenia ich światła, obrzęku śluzówki, produkcji wydzieliny oskrzelowej o charakterze zapalnym i przerostu mięśniówki gładkiej oskrzeli dochodzi do pojawienia się duszności, świszczącego oddechu, kaszlu, trudności w oddychaniu. Występuje nadwrażliwość błony śluzowej wyścielającej oskrzela, która obkurcza się przy nawet niewielkim podrażnieniu. Astma bywa regularnie dzielona na atopową, gdzie czynniki alergiczne mają udowodnione znaczenie przyczynowe i nieatopową, gdzie nie dowiedziono genezy astmy jako reakcji na czynniki uczulające układ immunologiczny. W wywoływaniu astmy nieatopowej sporą rolę odgrywają takie czynniki, jak wysiłek czy infekcje układu oddechowego.

Co oznacza Atrybucja:
Znaczenie mechanizm wnioskowania o powodach zachowań czyichś i własnych. Widząc zachowanie drugiej osoby, szukamy odpowiedzi na pytanie: dlaczego ona tak się zachowuje? Fritz Heider uważał, iż ludzie, próbując astma.
Co oznacza Afekt:
Znaczenie emocji, chwilowa, pozytywna albo niekorzystna reakcja organizmu – wegetatywna, mięśniowa, doznaniowa – powstająca w odpowiedzi na zmianę w otoczeniu albo w samym podmiocie. To ledwo dostrzegalne astma.
Co oznacza Autoafirmacja (Self-Affirmation):
Znaczenie affirmation) - – to potwierdzenie ogólnej wartości własnej osoby jako kogoś dobrze przystosowanego i moralnego, wewnętrznie spójnego, zdolnego do dokonywania wyborów i sprawowania kontroli nad astma.
Co oznacza Aleksytymia:
Znaczenie gr. a – brak, lexis – wyraz, thymos – emocja) znaczy zaburzenie mechanizmów emocjonalnych opierające na tym, iż ludzie są „ślepi” na swoje uczucia i nie mogą pojąć tej ślepoty. Termin wprowadził w astma.
Co oznacza Androgynia:
Znaczenie greckiego andro – mężczyzna i gyne – kobieta) – w psychologii znaczy występowanie u jednej osoby cech psychicznych charakterystycznych dla kobiet, jak i mężczyzn. Termin wprowadziła do psychologii astma.

Czym jest Astma znaczenie Słownik A .

  • Dodano:
  • Autor: