astma co to znaczy

Definicja Astma. Czym jest Astma - Nazwa dolegliwości wywodzi się od greckiego słowa asthma.

Dziś jest Poniedziałek, 2 października 2023.

Imieniny obchodzą: Dionizy, Teofil, Sława.

Czy przydatne?

Astma Definicja

Co to znaczy ASTMA:
Astma - Nazwa dolegliwości wywodzi się od greckiego słowa asthma, oznaczającego duszność, chwytanie z trudem powietrza. Dolegliwość znana jest już od czasów Hipokratesa i Galena. Astma jest stanem zapalnym, gdzie w wyniku nadreaktywności oskrzeli, zwężenia ich światła, obrzęku śluzówki, produkcji wydzieliny oskrzelowej o charakterze zapalnym i przerostu mięśniówki gładkiej oskrzeli dochodzi do pojawienia się duszności, świszczącego oddechu, kaszlu, trudności w oddychaniu. Występuje nadwrażliwość błony śluzowej wyścielającej oskrzela, która obkurcza się przy nawet niewielkim podrażnieniu. Astma bywa regularnie dzielona na atopową, gdzie czynniki alergiczne mają udowodnione znaczenie przyczynowe i nieatopową, gdzie nie dowiedziono genezy astmy jako reakcji na czynniki uczulające układ immunologiczny. W wywoływaniu astmy nieatopowej sporą rolę odgrywają takie czynniki, jak wysiłek czy infekcje układu oddechowego.

Co oznacza Akinetopsja:
Znaczenie także ślepotą ruchu, jest nadzwyczajnie rzadką chorobą neuropsychologiczną. Bazuje na tym, iż pacjent nie jest w stanie dostrzec ruchu obiektu, aczkolwiek sam przedmiot widzi bez problemu. Jego astma co to jest.
Co oznacza Archetyp:
Znaczenie arche – „start, typos – „typ”) – znaczy uniwersalny, wspólny ludziom z różnych epok i narodów wzorzec myślenia, postrzegania, przeżywania i działania w pewnych typowych przypadkach. Definicja to astma definicja.
Co oznacza Aleksytymia:
Znaczenie gr. a – brak, lexis – wyraz, thymos – emocja) znaczy zaburzenie mechanizmów emocjonalnych opierające na tym, iż ludzie są „ślepi” na swoje uczucia i nie mogą pojąć tej ślepoty. Termin wprowadził w astma co znaczy.
Co oznacza Agorafobia:
Znaczenie zaburzenie lękowe charakteryzujące się intensywnym i nieustannym lękiem albo unikaniem, które występują w przynajmniej dwóch następujących przypadkach: tłumy, miejsca publiczne, samotne podróże astma słownik.
Co oznacza Afekt:
Znaczenie emocji, chwilowa, pozytywna albo niekorzystna reakcja organizmu – wegetatywna, mięśniowa, doznaniowa – powstająca w odpowiedzi na zmianę w otoczeniu albo w samym podmiocie. To ledwo dostrzegalne astma znaczenie.

Czym jest Astma znaczenie Słownik A .

  • Dodano:
  • Autor: