astma co to znaczy

Definicja Astma. Czym jest Astma - Nazwa dolegliwości wywodzi się od greckiego słowa asthma.

Dziś jest Czwartek, 8 grudnia 2022.

Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz.

Czy przydatne?

Astma Definicja

Co to znaczy ASTMA:
Astma - Nazwa dolegliwości wywodzi się od greckiego słowa asthma, oznaczającego duszność, chwytanie z trudem powietrza. Dolegliwość znana jest już od czasów Hipokratesa i Galena. Astma jest stanem zapalnym, gdzie w wyniku nadreaktywności oskrzeli, zwężenia ich światła, obrzęku śluzówki, produkcji wydzieliny oskrzelowej o charakterze zapalnym i przerostu mięśniówki gładkiej oskrzeli dochodzi do pojawienia się duszności, świszczącego oddechu, kaszlu, trudności w oddychaniu. Występuje nadwrażliwość błony śluzowej wyścielającej oskrzela, która obkurcza się przy nawet niewielkim podrażnieniu. Astma bywa regularnie dzielona na atopową, gdzie czynniki alergiczne mają udowodnione znaczenie przyczynowe i nieatopową, gdzie nie dowiedziono genezy astmy jako reakcji na czynniki uczulające układ immunologiczny. W wywoływaniu astmy nieatopowej sporą rolę odgrywają takie czynniki, jak wysiłek czy infekcje układu oddechowego.

Co oznacza Akinetopsja:
Znaczenie także ślepotą ruchu, jest nadzwyczajnie rzadką chorobą neuropsychologiczną. Bazuje na tym, iż pacjent nie jest w stanie dostrzec ruchu obiektu, aczkolwiek sam przedmiot widzi bez problemu. Jego astma.
Co oznacza Ageizm (Ang. Ageism):
Znaczenie angielskiego: ageism) - dyskryminacja z racji na wiek. Przeważnie dotyczy osób po 45-50 roku życia. Przejawia się lekceważeniem osób starszych i preferowaniem młodszych pracowników na rynku pracy astma.
Co oznacza Analiza Dopasowania Modeli:
Znaczenie modeli - powszechnie służąca sposób obliczania poziomu wpływu odziedziczalności i czynników środowiskowych na kształtowanie się osobowości. Bazuje na porównywaniu opracowanych modeli teoretycznych z astma.
Co oznacza Asocjacjonizm:
Znaczenie teoria zakładająca, iż wszystkie złożone akty psychiczne (spostrzeganie, uczenie się, przypominanie, akty woli, uczucia) tworzą się przez asocjację (kojarzenie) wrażeń. David Hume, słynny astma.
Co oznacza Autoweryfikacja:
Znaczenie self-verification) To jest jeden z głównych – w okolicy autowaloryzacji – motywów związanych z „ja”, z koncepcją własnej osoby. Autowaloryzacja znaczy dążenie do obrony, utrzymania i podwyższania astma.

Czym jest Astma znaczenie Słownik A .

  • Dodano:
  • Autor: