hubert henryk hanna halszka co to znaczy

Hubert, Henryk, Hanna, Halszka, Halka, Honorata, Helena, Halina.

Dziś jest Wtorek, 16 sierpnia 2022.

Imieniny obchodzą: Joachim, Nora, Roch.

Znaczenie i pochodzenie imienia na H

 • Imię Halina

  Co To Jest chociaż nie słowiańskie, powstało w Polsce i jest używane głównie w naszym kraju. Prawdopodobnie powstało jako odmiana imienia Helena, może wyjaśnienie.

 • Imię Helena pochodzi od pochodnia"(?), "kosz trzcinowy"(?)

  Definicja jest zakorzenione w kulturze starożytnej Grecji i niezmiernie stare. Tak w poemacie Homera Iliada nazywała się piękna Greczynka, którą wyjaśnienie.

 • Imię Honorata pochodzi od czczona, poważana

  Co Znaczy znaczy po łacinie: czczona, poważana . Liczba tego imienia wynosi pięć. Piątka to liczba ludzi pewnych siebie, dumnych i niezależnych. To wyjaśnienie.

 • Imię Halka pochodzi od zdrobniale "Elżbieta

  Słownik wskazuje na to, że Halszka to staropolskie zdrobnienie od Elżbiety (zresztą razem z nią obchodzi imieniny). Ale w Ogniem i mieczem wyjaśnienie.

 • Imię Halszka pochodzi od zdrobniale "Elżbieta

  Znaczenie wskazuje na to, że Halszka to staropolskie zdrobnienie od Elżbiety (zresztą razem z nią obchodzi imieniny). Ale w Ogniem i mieczem wyjaśnienie.

 • Imię Hanna pochodzi od łaska" lub "wdzięk

  Czym Jest bliźniacza siostra Anny. Oba imiona pochodzą od tego samego hebrajskiego słowa *hannah*, znaczącego łaska lub wdzięk , czy też pełna wyjaśnienie.

 • Imię Henryk pochodzi od pan domu

  Co To Jest germańskie imię Henryk, czyli *Heime-rich*, znaczyło pan domu albo władca rodzinnego kraju . Było ulubionym imieniem królów i książąt w wyjaśnienie.

 • Imię Hubert pochodzi od o jasnym (jaśniejącym) umyśle

  Definicja jest jednym z tych licznych imion znanych nie tylko u Germanów, ale i u Greków, Celtów, Persów i Słowian, poprzez które życzono dzieciom wyjaśnienie.


Pochodzenie imion polskich i zagranicznych

Zdrobnienie imienia, znaczenie imion, wyjaśnienie pochodzenia imienia.

Skąd wzięło się imię? Pochodzenie imienia, opis, zdrobnienie.