remincencja co to znaczy

Definicja Reminiscencja. Czym jest Reminiscencja - to termin wprowadzony w 1913 roku poprzez P.B.

Dziś jest Środa, 8 luty 2023.

Imieniny obchodzą: Jan, Hieronim, Piotr.

Czy przydatne?

Reminiscencja Definicja

Co to znaczy REMINISCENCJA:
Reminiscencja - to termin wprowadzony w 1913 roku poprzez P.B. Ballarda na ustalenie wystąpienia w przypominaniu odroczonym przedmiotów nieobecnych w odtworzeniu bezpośrednio po zakończeniu edukacji. Takie rozumienie reminiscencji, nazywane zjawiskiem Ballarda, zakłada, iż o wystąpieniu reminiscencji można mówić nawet wtedy, gdy w odtworzeniu odroczonym przypominamy sobie tyle samo albo nawet mniej przedmiotów niż w odtworzeniu bezpośrednim, o ile w odtwarzaniu odroczonym pojawiły się jakieś nowe przedmioty w relacji do przypominania bezpośredniego. Inne rozumienie reminiscencji (zdarzenie Warda-Hovlanda) zakłada przypominanie sobie generalnie większej liczby informacji niż w bezpośrednim odtworzeniu. Polski uczony Edward Abramowski już w 1911 roku przedstawił wyniki eksperymentów świadczących o lepszym odtwarzaniu w odroczeniu. Mianem reminiscencji ustala się także przypominanie sobie w podeszłym wieku większej liczby zdarzeń z określonego okresu życia (11-35 rok życia) niż wskazywałaby na to krzywa zapominania.

Co oznacza Rodzaje Inteligencji Według Howarda Gardnera:
Znaczenie inteligencji wg Howarda Gardnera - Inteligencja językowa – zdolność czytania, pisania i porozumiewania się dzięki słów, idealnie rozwinięta u pisarzy, poetów i mówców. Inteligencja logiczna albo reminiscencja.
Co oznacza Rytm Muzyczny:
Znaczenie Rytm muzyczny - uporządkowanie materiału dźwiękowego w okresie; określa relacje czasów trwania dźwięków reminiscencja.
Co oznacza Racjonalizacja:
Znaczenie od z łaciny ratio – rozum) – to jeden z systemów obronnych. Bazuje na przeinterpretowaniu albo przewartościowaniu doświadczenia w taki sposób, iż staje się ono mniej dotkliwe i obciążające samoocenę reminiscencja.
Co oznacza Relacja Ja-Ty:
Znaczenie koncepcji Martina Bubera w tej symetrycznej stosunku osiągamy pełnię ludzkiej egzystencji. Tożsamość i podmiotowość każdej z osób uczestniczących w tym spotkaniu określona jest dwusłowem „Ja-Ty”. W reminiscencja.
Co oznacza Randomizacja:
Znaczenie z angielskiego: random – sytuacja) – to losowe przydzielanie wartości zmiennej niezależnej (na przykład zabiegu albo postępowania eksperymentalnego) obiektom badanym. W psychologii znaczy to losowe reminiscencja.

Czym jest Reminiscencja znaczenie Słownik R .

  • Dodano:
  • Autor: