dekompensacja co to znaczy

Co to znaczy Dekompensacja? Czym jest systemów jednostki w obliczu przeciążenia trudnymi sytuacjami.

Dziś jest Sobota, 8 sierpnia 2020.

Imieniny obchodzą: Cyprian, Iza, Dominik.

Czy przydatne?

Co to jest Dekompensacja

Definicja Dekompensacja nerwicowa - załamanie się adaptacyjnych systemów jednostki w obliczu przeciążenia trudnymi sytuacjami, problemami i zadaniami, nie mniej jednak w jej ocenie prawdopodobieństwo poradzenia sobie z nimi jest dość nikłe. Przejawami dekompensacji są zaburzone reakcje i zachowania, symptomy psychopatologiczne i niesprawne odgrywanie ról socjalnych.


Co oznacza Derealizacja
Znaczenie Derealizacja - przekonanie, iż otaczający nas świat nie jest rzeczywisty. Świat jawi się osobie jako zmieniony, odrealniony, oddalony, jak ze snu. Objaw ten.
Co oznacza Depresja
Znaczenie DepresjaDepresja jednobiegunowa - zaburzenie psychiczne charakteryzujące się symptomami, które można następująco pogrupować:- objawy emocjonalne: obniżony.
Co oznacza Dramatoterapia
Znaczenie Dramatoterapia, psychodrama (z angielskiego: drama therapy, psychodrama) to psychoterapia wykorzystująca przedmioty teatru i dramy bazuje na przygotowywaniu.
Co oznacza Dysgrafia
Znaczenie Dysgrafia (agrafia) - częściowa albo całkowita strata zdolności pisania, wywołana mikrouszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego albo zaburzeniami ośrodkowych.
Co oznacza Dysforia
Znaczenie Dysforia to jeden z objawów depresji, który bazuje na wyolbrzymianiu pewnych sytuacji i innych bodźców, co skutkuje złość albo wręcz agresję chorego. Ogólna.