migrena co to znaczy

Co to znaczy Migrena? Czym jest pojawiający się najczęściej w momencie dojrzewania, częściej u.

Dziś jest Sobota, 15 czerwca 2024.

Imieniny obchodzą: Wit, Jolanta, Wiola.

Czy przydatne?

Co to jest Migrena

Definicja Migrena – powtarzający się, pulsujący ból głowy, pojawiający się najczęściej w momencie dojrzewania, częściej u kobiet. Charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia, czasem trwania i częstotliwością występowania. Bóle nasilają się pod wpływem emocji albo wysiłku fizycznego. Występuje światłowstręt, nadmierna wrażliwość na dźwięki i zapachy, występują także nudności i wymioty. Niekiedy przed wystąpieniem epizodu migrenowego, może pojawić się tak zwany aura, w formie parestezji, ubytków w polu widzenia, pojawienia się mroczków, niedowładu, afazji. Wg w najwyższym stopniu rozpowszechnionej teorii za fazę aury odpowiada skurcz naczyń mózgowych, który w dalszym etapie przechodzi w nadmierne ich rozszerzenie ze powiększoną przepuszczalnością ścian, doprowadzając do napadu bólowego. To jest dolegliwość dziedziczna.Rodzaje migreny- Oczna (klasyczna) – przed wystąpieniem bólu zlokalizowanego w rejonie oczodołu, pojawiają się zaburzenia neurologiczne objawiające się połowiczym niedowidzeniem. Występuje także obniżona ostrość wzroku, a nawet całkowita krótkotrwała ślepota. Bardzo regularnie z bólami migrenowymi powiązane są nudności i wymioty.- Okoporaźna – występują bóle głowy skojarzone z częściowym albo całkowitym porażeniem mięśni okoruchowych. Prowadzi to do opadnięcia powieki i upośledzenia ruchów gałek ocznych, co skutkuje podwójne widzenie.- Porażenna (skojarzona) – występują okresowe pulsujące bóle głowy. Dodatkowo mogą wystąpić ogniskowe symptomy mózgowe pod postacią parestezji, afazji albo dyzartrii, niedowładów a również napady padaczki Jacksona i symptomy migreny okoporaźnej.- Stan migrenowy – seryjnie powtarzające się napady poprzedzielane krótkimi przerwami, trwające nawet kilka godz.. Towarzyszą im: zaczerwienienie i pocenie skóry twarzy, występowanie obfitej wydzieliny z nosa i łzawienie.- Śnieg optyczny - przewlekła aura migrenowa, której nie zawsze towarzyszy ból głowy.- Z Aura-trwajaca zwykle do 3 godz.wystepuja porazenia wzroku,paralize rak,trudnosci w mowieniu,towarzyszy temu oczywwiscie wielki bol glowy.

Co oznacza Defektologia:
Znaczenie subdyscypliną pedagogiki, ściśle pedagogiki terapeutycznej (leczniczej), jednym z działów pedagogiki rewalidacyjnej, będącej częścią pedagogiki specjalnej.Rodzaj wiedzy i zdolności, który wiąże się z migrena co znaczy.
Co oznacza Trauma:
Znaczenie psychiczny - ostry, nagły uraz (szok), który może wywołać zaburzenia somatyczne i psychiczne.regularnie w konsekwencji intensywnej emocji albo urazu czaszkowego, wywołanego wypadkiem albo jednorazową migrena krzyżówka.
Co oznacza Zaprzeczanie:
Znaczenie jeden z narcystycznych systemów obronnych znanych w psychologii i psychoanalizie, pokrewny wyparciu.Zaprzeczanie to fałszowanie obrazu teraźniejszości przez nieprzyjmowanie do informacje realnych migrena co to jest.
Co oznacza Fiksacja:
Znaczenie łaciny figere, przybijać) - Jeden z systemów obronnych znanych w psychologii.bazuje na kurczowym trzymaniu się wyuczonych systemów przystosowania (myśli i zachowań), dzięki czemu nie dopuszcza się migrena słownik.
Co oznacza TAT:
Znaczenie Apperception Test). Jeden z bardziej znanych testów projekcyjnych stworzony poprzez Henry'ego Murraya. W wersji podstawowej złożona jest z trzech serii po 10 obrazków. Na obrazkach przedstawione migrena czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: