migrena co to znaczy

Co to znaczy Migrena? Czym jest pojawiający się najczęściej w momencie dojrzewania, częściej u.

Dziś jest Poniedziałek, 25 stycznia 2021.

Imieniny obchodzą: Tatiana, Miłosz, Paweł.

Czy przydatne?

Co to jest Migrena

Definicja Migrena – powtarzający się, pulsujący ból głowy, pojawiający się najczęściej w momencie dojrzewania, częściej u kobiet. Charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia, czasem trwania i częstotliwością występowania. Bóle nasilają się pod wpływem emocji albo wysiłku fizycznego. Występuje światłowstręt, nadmierna wrażliwość na dźwięki i zapachy, występują także nudności i wymioty. Niekiedy przed wystąpieniem epizodu migrenowego, może pojawić się tak zwany aura, w formie parestezji, ubytków w polu widzenia, pojawienia się mroczków, niedowładu, afazji. Wg w najwyższym stopniu rozpowszechnionej teorii za fazę aury odpowiada skurcz naczyń mózgowych, który w dalszym etapie przechodzi w nadmierne ich rozszerzenie ze powiększoną przepuszczalnością ścian, doprowadzając do napadu bólowego. To jest dolegliwość dziedziczna.Rodzaje migreny- Oczna (klasyczna) – przed wystąpieniem bólu zlokalizowanego w rejonie oczodołu, pojawiają się zaburzenia neurologiczne objawiające się połowiczym niedowidzeniem. Występuje także obniżona ostrość wzroku, a nawet całkowita krótkotrwała ślepota. Bardzo regularnie z bólami migrenowymi powiązane są nudności i wymioty.- Okoporaźna – występują bóle głowy skojarzone z częściowym albo całkowitym porażeniem mięśni okoruchowych. Prowadzi to do opadnięcia powieki i upośledzenia ruchów gałek ocznych, co skutkuje podwójne widzenie.- Porażenna (skojarzona) – występują okresowe pulsujące bóle głowy. Dodatkowo mogą wystąpić ogniskowe symptomy mózgowe pod postacią parestezji, afazji albo dyzartrii, niedowładów a również napady padaczki Jacksona i symptomy migreny okoporaźnej.- Stan migrenowy – seryjnie powtarzające się napady poprzedzielane krótkimi przerwami, trwające nawet kilka godz.. Towarzyszą im: zaczerwienienie i pocenie skóry twarzy, występowanie obfitej wydzieliny z nosa i łzawienie.- Śnieg optyczny - przewlekła aura migrenowa, której nie zawsze towarzyszy ból głowy.- Z Aura-trwajaca zwykle do 3 godz.wystepuja porazenia wzroku,paralize rak,trudnosci w mowieniu,towarzyszy temu oczywwiscie wielki bol glowy.

Co oznacza Mania:
Znaczenie psychiczne o charakterze zaburzeń afektywnych; zespół objawów, które można podzielić na cztery ekipy:- emocjonalne: nastrój euforyczny, ekspansywny i podwyższony, regularnie towarzyszy mu irytacja i migrena.
Co oznacza Masochizm:
Znaczenie zaburzenia preferencji seksualnych, gdzie jednostka odczuwa podniecenie seksualne w przypadkach, kiedy zadawany jest jej fizyczny i psychiczny ból albo gdy jest poniżana. Przeważającą przewarzająca migrena.
Co oznacza Mikroekspresja:
Znaczenie mikroekspresje). Zdarzenie odkryte i opisane poprzez Paula Ekmana przy okazji badania wyrazów mimicznych. To jest bardzo krótko trwająca (zazwyczaj poniżej jednej sekundy) pełna ekspresja mimiczna migrena.
Co oznacza Muzykoterapia:
Znaczenie dyscyplina stale rozwijająca się, została podzielona z racji na metody jej wykonywania na następujące rodzaje: - kliniczno-diagnostyczna : w zakres, której wchodzą działania podejmowane poprzez migrena.
Co oznacza Mobbing:
Znaczenie systematyczne, powtarzające się poprzez dłuższy czas, zachowania naruszające godność osobistą pracownika.Mobbing zwykle ma na celu albo determinuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny migrena.
  • Dodano:
  • Autor: