samokontrola co to znaczy

Co to znaczy Samokontrola? Czym jest zachowań. Z samokontrolą wiążą się interesujące zjawiska.

Dziś jest Czwartek, 19 maja 2022.

Imieniny obchodzą: Urban, Mikołaj, Piotr.

Czy przydatne?

Co to jest Samokontrola

Definicja Samokontrola - zdolność kontrolowania swoich emocji i zachowań. Z samokontrolą wiążą się interesujące zjawiska. Próby kontroli swoich myśli i uczuć skutkują zazwyczaj narastaniem uczucia presji wewnętrznej na wykonywanie kontrolowanych zachowań i nasilaniem się tłumionych myśli. Tak odbywa się w pierwszej kolejności w startowych etapach wprowadzenia kontroli. Zdarzenie to nazywane jest "paradoksalnym efektem kontroli". (patrz także: teoria reaktancji).Ludzie, kórzy na przykład próbują tłumić myśli o pewnych czynnościach ( na przykład "nie będę jadł", "nie będę palić") narażają się na to, iż myśli tych pojawi się więcej. Zdarzenie tj. dobrze potwierdzone poprzez eksperymenty i wyjaśniane poprzez co najmniej cztery teorie psychologiczne:teoria wyczerpywania woliteoria nieświadomego rozumienia przekazów negatywnychteoria bodźców warunkowychteoria podwójnych mechanizmów kontroliSamokontrola należy do inteligencji emocjonalnej.

Co oznacza Smutek:
Znaczenie emocji. Osoba odczuwająca smutek odbiera go przeważnie jako zdarzenie niekorzystne. Smutek jest jednym z głównych objawów depresji. Towarzyszy mu regularnie rozdrażnienie, złość i tym podobne Smutek samokontrola.
Co oznacza Samorealizacja:
Znaczenie samourzeczywistnianie, samoaktualizacja – w psychologii to stałe dążenie do realizacji swojego potencjału, rozwijania talentów i możliwości, mechanizm stawania się "tym, kim się jest" samokontrola.
Co oznacza Świadomość:
Znaczenie psychiczny, gdzie jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych, takich jak swoje mechanizmy myślowe, i zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie samokontrola.
Co oznacza Stupor:
Znaczenie osłupienie a więc zaburzenie psychiczne objawiające się znacznym zahamowaniem ruchowym i ograniczeniem reakcji na bodźce zewnętrzne; w mniej nasilonych postaciach aktywność i ruchliwość chorych jest samokontrola.
Co oznacza Śmiech:
Znaczenie jest w fizjologii słowem twarzy, powstałym poprzez napięcie mięśni w pierwszej kolejności w okolicach kącików ust, ale także wokół oczu. Śmiech jest u ludzi jednym z przejawów radości albo szczęścia samokontrola.
  • Dodano:
  • Autor: