reaktancja co to znaczy

Co to znaczy Reaktancja? Czym jest stworzona została poprzez Jacka Brehma w 1966r. Reaktancja.

Dziś jest Czwartek, 18 kwietnia 2024.

Imieniny obchodzą: Bogusław, Bogusława, Apoloniusz.

Czy przydatne?

Co to jest Reaktancja

Definicja Reaktancja - teoria reaktancji (oporu psychicznego) stworzona została poprzez Jacka Brehma w 1966r. Reaktancja psychologiczna to jest dążenie do przywracania wolności wyboru, zagrożonej poprzez kogoś, kto próbuje nam coś narzucić albo czegoś zakazać. (J. Strelau, Psychologia ogólna, t2)Działanie tj. tym silniejsze im:ważniejsza sposobność działania jest nam odebranawięcej jest zablokowanych, odebranych możliwościbardzije nieoczekiwana jest blokadawiększe jest zagrożenie swobody działaniaTo czego się nam zakazuje staje się bardziej atrakcyjne ("zabroniony owoc" - tak wyjaśnia się zainteresowanie ludzi ocenzurowanymi treściami, co można korzystać na przykład w zwiększaniu zainteresowania ludzi produktami, podobnie zakazy rodziców rozgrzewają miłość nastolatków). Równocześnie pojawia się niechęć wobec źródła przeszkód, i motywacja do przywrócenia stanu swobody, wolności.Ludzie różnią się tolerancją na odebranie im możliwości i swobody. W skrajnych sytuacjach są w stanie rezygnować z wielu osobistych dóbr po to by przywrócić sobie sposobność wyboru ("na złość babci odmrożę sobie uszy", "nie będę zażywać przepisanych lekarstw", "zrobię odwrotnie niż mi każą").Reaktancją nazwać można "opór psychiczny". Definicja oporu ma jednak osobne znaczenie w psychoanalizie.Teoria reaktancji ma szerokie poparcie empiryczne.

Co oznacza Abulia:
Znaczenie brak woli) - symptom kliniczny pod postacią zaburzenia aktywności, opierający na chorobliwym niedostatku albo braku woli, który przejawia się w niemożności podejmowania decyzji i działania reaktancja co znaczy.
Co oznacza Empiryzm:
Znaczenie ἐμπειρία empeiría - "doświadczenie") – doktryna filozoficzna głosząca, iż źródłem ludzkiego poznania są wyłącznie, albo w pierwszej kolejności bodźce zmysłowe docierające do naszego umysłu reaktancja krzyżówka.
Co oznacza Autosugestia:
Znaczenie metoda pozwalająca na prace nad ograniczajacymi przekonaniami osoby ją stosującej. Bazuje na wielokrotnym powtarzaniu afirmacji, co skutkuje podniesienie poczucia własnej wartości i przezwyciężenie reaktancja co to jest.
Co oznacza Patopsychologia:
Znaczenie angielskiego: pathopsychology), odmiennie psychologia zaburzeń, psychopatologia to tematyka psychologii klinicznej, dotycząca teoretycznych założeń zaburzeń psychicznych.W Europie oparta na reaktancja słownik.
Co oznacza Choleryk:
Znaczenie – żółć, stąd "żółć go zalewa") – synonim flegmatyka, typ pobudliwy, przejawiający tendencje do ciągłego niezadowolenia i agresji. Charakteryzuje go mocne przeżywanie emocji i spora energia reaktancja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: