linia życia co to znaczy

Definicja Linia życia. Czym jest Linia życia - graficzna metoda badania psychologicznego. Osoba.

Dziś jest Sobota, 26 września 2020.

Imieniny obchodzą: Cyprian, Łucja, Justyna.

Czy przydatne?

Linia życia Definicja

Co to znaczy LINIA ŻYCIA:
Linia życia - graficzna metoda badania psychologicznego. Osoba badana proszona jest o wyobrażenie sobie, iż prosta pozioma linia z wyraźnie oznaczonym początkiem i końcem ilustruje czas trwania jej życia, od narodzin do śmierci. Następnie badany jest proszony o zaznaczenie, gdzie miejscu swojej linii życia znajduje się w tej chwili. Wyróżnione miejsce porównuje się z wiekiem pacjenta. O nieadekwatnym do wieku zaznaczeniu się na linii życia, na przykład w razie 35-letniej osoby, mówimy wtedy, gdy zaznaczyła własne miejscena początku linii ( znaczy to lęk przed przyszłością, życie marzeniami, deprecjonowanie swojego dotychczasowego życia) bądź zaznaczyła własne miejsce pod koniec linii (zmęczenie, depresja, rezygnacja).

Czym jest Życia Linia znaczenie Słownik L .

Co oznacza Lęk kastracyjny:
Znaczenie Zygmunta Freuda to jest lęk syna przed karą ze strony ojca za kazirodcze pożądanie matki i rywalizację z nim. Wskutek tego lęku chłopiec wypiera seksualne uczucia do matki i identyfikuje się z ojcem LINIA ŻYCIA.
Co oznacza Labirynt wodny Morrisa:
Znaczenie labirynt, to behawioralny schemat badania pamięci u gryzoni. To jest spory, okrągły basen wypełniony wodą. Tuż pod jej powierzchnią, w określonym, stałym miejscu ukryta jest platforma. Gdy mysz albo LINIA ŻYCIA.
Co oznacza Lateralizacja:
Znaczenie lateralis – boczny) asymetria czynnościowa ciała ludzkiego; większa sprawność i przewaga jednej strony ciała nad drugą, wynikająca z różnic w budowie i funkcjach obu półkul mózgowych. Lateralizacja LINIA ŻYCIA.