linia życia co to znaczy

Definicja Linia życia. Czym jest Linia życia - graficzna metoda badania psychologicznego. Osoba.

Dziś jest Środa, 8 luty 2023.

Imieniny obchodzą: Jan, Hieronim, Piotr.

Czy przydatne?

Linia życia Definicja

Co to znaczy LINIA ŻYCIA:
Linia życia - graficzna metoda badania psychologicznego. Osoba badana proszona jest o wyobrażenie sobie, iż prosta pozioma linia z wyraźnie oznaczonym początkiem i końcem ilustruje czas trwania jej życia, od narodzin do śmierci. Następnie badany jest proszony o zaznaczenie, gdzie miejscu swojej linii życia znajduje się w tej chwili. Wyróżnione miejsce porównuje się z wiekiem pacjenta. O nieadekwatnym do wieku zaznaczeniu się na linii życia, na przykład w razie 35-letniej osoby, mówimy wtedy, gdy zaznaczyła własne miejscena początku linii ( znaczy to lęk przed przyszłością, życie marzeniami, deprecjonowanie swojego dotychczasowego życia) bądź zaznaczyła własne miejsce pod koniec linii (zmęczenie, depresja, rezygnacja).

Co oznacza Labirynt Wodny Morrisa:
Znaczenie Morrisa - Ten labirynt, to behawioralny schemat badania pamięci u gryzoni. To jest spory, okrągły basen wypełniony wodą. Tuż pod jej powierzchnią, w określonym, stałym miejscu ukryta jest platforma linia życia.
Co oznacza Lęk Kastracyjny:
Znaczenie koncepcji Zygmunta Freuda to jest lęk syna przed karą ze strony ojca za kazirodcze pożądanie matki i rywalizację z nim. Wskutek tego lęku chłopiec wypiera seksualne uczucia do matki i identyfikuje linia życia.
Co oznacza Lateralizacja:
Znaczenie z łaciny lateralis – boczny) asymetria czynnościowa ciała ludzkiego; większa sprawność i przewaga jednej strony ciała nad drugą, wynikająca z różnic w budowie i funkcjach obu półkul mózgowych linia życia.

Czym jest Życia Linia znaczenie Słownik L .

  • Dodano:
  • Autor: