choleryk co to znaczy

Co to znaczy Choleryk? Czym jest – synonim flegmatyka, typ pobudliwy, przejawiający tendencje do.

Dziś jest Wtorek, 7 lipca 2020.

Imieniny obchodzą: Estera, Cyryl, Metody.

Czy przydatne?

Co to jest Choleryk

Definicja Choleryk (gr. chole – żółć, stąd "żółć go zalewa") – synonim flegmatyka, typ pobudliwy, przejawiający tendencje do ciągłego niezadowolenia i agresji. Charakteryzuje go mocne przeżywanie emocji i spora energia życiowa i aktywność. Cholerycy bywają uparci, a ich reakcje na bodźce są szybkie i regularnie nieprzemyślane, bywają także zakompleksieni. Są nastawieni na działania i zarządzanie. Wzbudzają pośród ludzi zaufanie i respekt, częśto pracują dla potrzeb ekipy. Są szybcy w działaniu, preferują pracę, którą mogą sami zorganizować. Lubią przewodzić i organizować pracę innym. Gdy ktoś się z nim nie zgodzi, denerwuje się, krzyczy, staje się agresywny.


Co oznacza Choreoterapia
Znaczenie Choreoterapia, muzykoterapia aktywna, arteterapia muzyczno-ruchowa – leczenie przez taniec w ekipie.Obejmuje taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacje.
Co oznacza Charakter
Znaczenie Charakter - (z gr.) - piętno, właściwość, wizerunek albo cecha. Zespół cech wyróżniających dany element, zdarzenie, osobę od innych tego samego rodzaju, na.
Co oznacza Chromoterapia
Znaczenie Chromoterapia - to odmiennie leczenie kolorami.Może bazować na:- bezpośrednim naświetlaniu przez ekran w odpowiednim kolorze, - przebywaniu w otoczeniu danych.
Co oznacza Charakteropatia
Znaczenie Charakteropatia (z łaciny charakteropathia) zmiany osobowości typu psychopatycznego, wyrażające się w odchyleniach charakterologicznych, na przykład skłonność.
Co oznacza Cecha
Znaczenie Właściwość - względnie stała, charakterystyczna dla jednostki, zgeneralizowana tendencja do ustalonych zachowań, przejawiająca się w różnych przypadkach, ma.