pamięć autobiograficzna co to znaczy

Definicja Pamięć autobiograficzna. Czym jest Pamięć autobiograficzna - – rodzaj pamięci odnoszący.

Dziś jest Czwartek, 23 marca 2023.

Imieniny obchodzą: Feliks, Pelagia, Zbysław.

Czy przydatne?

Pamięć autobiograficzna Definicja

Co to znaczy PAMIĘĆ AUTOBIOGRAFICZNA:
Pamięć autobiograficzna - – rodzaj pamięci odnoszący się do własnej przeszłości. Wspomnienia w niej zawarte zapisujemy w formie konkretnych albo abstrakcyjnych informacji angażujących język (kiedy opowiadam o tym, co mnie spotkało wczoraj w kinie, korzystam z mojej pamięci autobiograficznej).

Co oznacza Priming:
Znaczenie angielskiego: to prime – uprzedzać, przygotowywać) – a więc poprzedzanie, znaczy wpływ wcześniejszego kontaktu z impulsem na późniejsze mechanizmy przetwarzania tego bodźca (poprzedzanie percepcyjne pamięć autobiograficzna.
Co oznacza Psychotyzm:
Znaczenie obejmuje takie cechy, jak impulsywność, agresywność, chłód, egocentryzm, brak empatii i aspołeczność. Osoby o wysokim psychotyzmie to samotnicy, nieprzyjaźni i nieufni, lubią ryzykowne sytuacje pamięć autobiograficzna.
Co oznacza Procesy Ironiczne:
Znaczenie Mechanizmy ironiczne - a więc takie, które wywołują efekty przeciwne do zamierzonych, na przykład im bardziej staramy się nie myśleć na jakiś temat, tym częściej na ten temat myślimy pamięć autobiograficzna.
Co oznacza Pamięć Długotrwała:
Znaczenie Pamięć długookresowa - - trwały magazyn śladów pamięciowych o teoretycznie nieograniczonej pojemności i czasie przechowywania pamięć autobiograficzna.
Co oznacza Postawa Utajona:
Znaczenie Postawa utajona - relatywnie stabilne ustosunkowanie osoby do danego obiektu (na przykład papierosów), którego nie chce albo nie może zidentyfikować pamięć autobiograficzna.

Czym jest Autobiograficzna Pamięć znaczenie Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: